Interwencje

Pożary traw

 Po raz drugi ruszyła kampania społeczna "STOP Pożarom traw", która ma na celu uświadomić społeczeństwu szkodliwość procederu wypalania traw, konsekwencje prawne jakie można ponieść popełniając taki czyn. Od początku roku do końca kwietnia na terenie Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego doszło do 133 pożarów traw. Nasze statystyki pokazują również, że pożary traw mają miejsce w określonych rejonach Bydgoszczy, w godzinach popołudniowych i w weekendy, co świadczyć może o tym, że to głównie człowiek przyczynia się do ich powstawania. 03.05.2018 r. w Solcu Kujawskim, w wyniku wypalania pozostałości roślinnych, które również jest zabronione zapaleniu uległo poddasze budynku jednorodzinnego. Apelujemy o rozwagę.

Tlenek węgla zbiera śmiertelne żniwo

25.01.2018 ok. godz. 8:39 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu obecności tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej i zasłabnięciu 18 – latka w łazience, w której znajdował się piecyk gazowy. Na miejsce został zadysponowany 1 zastęp z JRG 1. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową, która niestety nie powiodła się. 18-to letni chłopak zmarł.

Jest to już druga ofiara tlenku węgla w Bydgoszczy (01.01.2018 zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla 9-cio letni chłopiec, a 3 osoby podtruły przy ul. Warmińskiego).

Od początku roku straz pożarna odnotowała 17 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w wyniku których 2 osoby zmarły (wspomniane powyżej) a 10 kolejnych zatruło się tlenkiem węgla.

Warto też zwrócić uwagę, że w trzech przypadkach tlenek węgla został wykryty przez domową czujkę tlenku węgla, co z pewnością przyczyniło się do uratowania zdrowia a nawet i życia mieszkańców.

 

Logo kampanii Czad i OgieĹ

Wybuch gazu przy ul. Łowickiej.

4 lutego 2018 r. około godziny 14:09 do Miejskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wybuchu przy ul. Łowickiej w Bydgoszczy. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali kompleks obiektów mieszkalno-warsztatowych zniszczonych przez wybuch gazu LPG.

IMG 20180204 154331

Czytaj więcej...

15.11.2017

15.11.2017 r. kilka minut po godz. 7:00 do Miejskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z miejscowości Chmielniki, dotyczące samochodu osobowego, który wypadł z drogi i zawisł pomiędzy drzewami. Autem podróżówały trzy osoby, w tym dwójka małych dzieci, kierująca pojazdem została zabrana do szpitala. Strażacy odłączyli akumulator w samochodzie, po oględzinach Policji przystąpili do wycięcia gałęzi oraz wyciągnięciu zakleszczonego samochodu przy użyciu wyciągarki.

20171115 073142